Viewing a single comment thread. View all comments

ThatsALovelyShirt t1_jacmf1z wrote

~$500 for 2 people, purely in groceries. Mostly from local co-op with more expensive organic/sustainable foods and the like. Less in the summer when our garden is producing.

We go out to eat sometimes, which obviously is more expensive. Usually $50-70 per outing.

1